Юрiй Шулiпа: Причини прийняття Закону України "Про множинне громадянство", які не були офіційно опубліковані

Юрiй Шулiпа: Причини прийняття Закону України "Про множинне громадянство", які не були офіційно опубліковані

Юрiй Шулiпа: Причини прийняття Закону України "Про множинне громадянство", які не були офіційно опубліковані  

17.07.2025

У день української державності 15 Липня 2025 року, президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про множинне громадянство" i у Telegram повідомив, що…

"це дозволить створити більше реальних юридичних основ для єдності мільйонів українців на всіх континентах, а також тих представників інших народів, які пов’язали свою долю з Україною".

З такою позицією президента потрібно погодитися.  За різними оцінками загальна чисельність українців-осіб українського походження незалежно від громадянства, у світі — близько 300 млн осіб. Населення України становить приблизно 32 мільйони, розповів віцепрем'єр-міністр – міністр національної єдності Олексій Чернишов В інтерв'ю для Die Welt (2024).При цьому варто відзначити, що демографічна політика держави нерозривно пов'язана з його суверенітетом і незалежністю. Така аномальна ситуація при якій за межами України проживають приблизно в 9.2 рази більше українців, ніж в Україні обгрунтована тим, що протягом декількох століть Україна не володіла власним суверенітетом.    

Фактично до перемоги Євромайдану, незважаючи на формальну незалежність, після розпаду колишнього СРСР, Україна продовжувала залишатися політичною та економічною колонією Москви. До повномасштабного нападу Москви на Україну, українська влада де-факто стимулювала з країни відтік самого адекватного, працездатного і пасіонарного населення в інші країни.

Така демографічна політика української влади реалізовувалася як мінімум чотирма причинами:

1. Причина продовження історичної традиції. Виїжджаючи з України, українці своєю діяльністю в інших країнах століттями зміцнювали інші народи.

2. Спеціально, щоб позбавиться від людей, яких влада визнала для себе небезпечними за принципом: "якщо людина розумна і успішний, значить, він буде намагатися впливати на політику і ставити нам незручні питання".  

3. Спеціально на догоду росії для того, щоб Україна перебувала постійно в ослабленому стані для виникнення можливості її ліквідації.

4. Спеціально для того, щоб на місце українців, що виїхали, заселяти росіян, призначати їх на державні посади з метою розмиття і знищення української ідентичності.

Сформована демографічна ситуація в Україні підкреслює колобораційну природу представників попередніх політичних режимів і відсутністю національних еліт.

Фактично до повномаштабного вторгнення замість національних еліт, країною керували багато в чому її вороги – колаборанти агресора, які діяли на догоду росії заради знищення України.  

З метою прискорення процесів знищення України в Кремлі був придуманий пропагандистський заклик для поширення в Україні: "той, хто виїхав з України – перестав бути українцем" - спеціально для руйнування українського світу, щоб зруйнувати зв'язки українців з українськими діаспорами і тим самим закласти додаткові передумови для ліквідації України.

Отже, Закон України "Про множинне громадянство" був прийнятий Верховною Радою України і підписаний президентом через те, що Україна знаходиться на порозі демографічної катастрофи. Як мінімум через два роки, після закінчення війни, для відновлення України і пожвавлення її знищених районів і економіки в цілому, будуть потрібні мільйони громадян.

При цьому виникають питання про те: якою буде чисельність населення України через два роки? Наскільки російська агресія вихолостить населення України з урахуванням триваючої імміграції, і загибелі цивільних і військових осіб?  

Прийняття Закону України "Про множинне громадянство", це факт усвідомлення українською владою того, що в найближчій перспективі Україні буде важко виживати без повернення в неї хоча-б невеликої частини від 300 мільйонів українців.  Зараз реальна ситуація не сприяє повною мірою реалізації Закону України "Про множинне громадянство". У тому числі через повномасштабну агресію Москви, Україна продовжує залишатися практично закритою країною в плані зовнішньої торгівлі, доступності виходів на світові ринки, переміщення людей і товарів, надмірно тривале будівництво Збройних Сил України, які поки що не повною мірою забезпечують військову безпеку країни, тощо.  В силу цих причин ускладнено переміщення населення України між регіонами.

Зараз я в основному проживаю на Заході і Півдні України. Звідси добре спостерігається процес автономізації регіонів, як в комунікаційному, так і в культурному плані. Розвиваються мовні норми, властиві західним, або південним регіонам. Особливо це відчувається в південних регіонах України.

В основному, жителю півдня України, особливо молодь, як тільки чують не властивий їх регіонах діалект, відразу ж намагаються перейти на англійську мову.  

З цієї причини практично завжди в ході спілкування між собою українці заходу і півдня переходять на англійську мову. Поки що українська мова не стала мовою міжукраїнського спілкування. Мовою міжукраїнського спілкування продовжує залишатися, і розширяться aнглійська мова.

В цілому, прийняття Закону України "Про множинне громадянство", - фактори усвідомлення владою України наближення в Україні демографічної катастрофи і неминучості збереження України за рахунок українців, які проживають за кордоном.

Оригінал